Turnaj národů | Uctění památky obětí holocaustu

Akademie fotbalového klubu FC Baník Ostrava pořádá v Ostravě v termínu 18. – 21. 4. 2024 pátý ročník mezinárodního turnaje juniorských týmů U15.

Turnaj národů se v letošním roce koná u příležitosti uctění památky obětí holocaustu a patronát nad ním převzal prezident České republiky, pan Petr Pavel.

V rámci doprovodného programu proběhne 19. 4. 2024 od 19. 00 hod. v kongresovém sálu Horského hotelu Sepetná na Ostravici za účasti Idy Šimonové, ředitelky Paměti národa Moravskoslezský kraj z neziskové organizace Post Bellum a Martina Lokaje, historika a předsedy Československé jednoty legionářské, odborná přednáška a následná debata na téma holocaust a 2. světová válka pro týmy Manchesteru United, 1.FC Koln, MTK Budapešť a FC Baníku Ostrava.

S Akademií FC Baník Ostrava dlouhodobě spolupracujeme a je nám ctí opět po roce v našem hotelu v samém srdci Beskyd hostit týmy Manchesteru United, 1.FC Koln, Herty Berlín a MTK Budapešť. Letos jsme se navíc zapojili do společenského programu turnaje a ve spolupráci s Pamětí národa připravili pro ubytované týmy besedu na téma holacaust a druhá světová válka, což je v dnešní době více než aktuální téma a je potřeba nastupující generaci v tomto ohledu vzdělávat a informovat.”

Lubomír Hapl, ředitel Horského hotelu Sepetná


Více informací: www.turnaj-narodu.cz