Blog RC Sepetná
16 květen

Wellness v Beskydech

Wellness v Beskydech

Wellness. V dnešní době velmi skloňované slovo s přitom jednoduchým a prostým významem. Být zdravý a mít se fajn. Přívlastek wellness si Rekreační centrum Sepetná bere za vlastní i když jej nemá v názvu a ani se jako wellness hotel a penzion neprezentuje. Sepetná je tady pro vás - pro vaše zdraví, pro váš odpočinek, pro vaši pohodu a zábavu - zkrátka abyste vy byli wellness!

Proč se hotel Sepetná neprezentuje jako wellness hotel? Už proto, že bazén v RelaxCentru Sepetná je koncipován jako plavecký a z hlediska hygienických norem musí mít maximálně 28°C. Rekreační, výukový bazén má 30°C až 32°C a wellness bazén má průměrně okolo 34°C. Proto raději volíme označení relax&sport hotel.

Wellness služby

RelaxCentrum

To však neznamená, že si u nás wellness neužijete. V rámci služeb, které nabízí nejen bazén RelaxCentra, kde je kromě již zmiňovaného nerezového 20 m dlouhého bazénu najdete také whilrpool s vodou okolo 34°C, masážní lavice, chrliče a parní kabinu.

 

Prostory RelaxCentra skrývají místa pro bylinné a esenciální koupele a zábaly, venkovní i vnitřní odpočívárnu a masérnu na relaxační masáže, léčebné masáže a techniky, exotické rituálybeauty služby. Máme pro vás také finskou saunu v níž se vám vyplavuje endorfin, známý jako hormon štěstí, který podporuje dobrou náladu. Sauna má zásluhu například i na tom, že se vám následně dobře spí. Saunování také odstraňuje migrénové bolesti, osvežuje, uklidňuje, pomáhá k ústupu tísnivých pocitů, nervozity, neklidu a nechutenství. Pravidelné navštěvování sauny podporuje schopnost k výkonu. :) 

Co vše najdete v RelaxCentru Sepetná? Podívejte se zde.

 

Privátní wellness

V penzionu Sluníčko můžete využít privátní wellness. Whirlpool s barevnou fototerapií, která je již známa pro svou schopnost přirozeně aktivovat samoléčebný potencionál lidského organismu. A jaké barvy světel můžete ve whirlpool aktivovat?

  • fialovou - posiluje obranný systém, stimuluje činnost sleziny, zvyšuje tvorbu červených krvinek
  • modrou - ta je vhodná při nespavosti z nervozity, snižuje horečku a brzdí záněty
  • zelenou - která vyrovnává a uklidňuje
  • červenou - na zvýšení potence, při anémii a únavě, aktivizuje životní energii

V privátním wellness naleznete také infrakabinu, díky které dochází k prohřátí tkání a kloubů mnohem rychleji, zato teplota v kabině je nižší, mezi 45 - 60°C a doba pobytu se doporučuje od 25 do 40 minut. Třetím prvkem, který je v privátním wellness neméně důležitý je vyhřívaná odpočívárna. Dřevěná lehátka v prosklené části s kouzelným výhledem na okolní hory doplňuje velké kulaté zrcadlo a výhřevné “lehátko” obložené mozaikou. Perfektní místo pro uzdravení nejen těla, ale i duše.

 

A co je podle nás nejdůležitější a nejvíce “wellness”?

Samotné Beskydy. Ne nadarmo se říká, že hory mají magickou moc. Někomu postačí krátká procházka na Medvědí skálu s výhledy do krajiny, zurčícími potůčky, šveholícími ptáčky, hustými lesy plnými života a přesto tichem. Někdo preferuje kopcovitější terén, být v tempu na čerstvém vzduchu a Lysá hora je pro něj ta správná výzva jak dobít baterky.

 

Ať tak či tak - buďte wellness s Rekreačním centrem Sepetná.

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome