Blog RC Sepetná
17 leden

Běžecké lyžování v Beskydech

Běžecké lyžování v Beskydech

Moravskoslezské Beskydy nabízí i v zimním období mnoho možností k výletům a aktivnímu trávení dovolené. Kromě turistických tras a sjezdovek jsou návštěvníkům v době příznivých sněhových podmínek k dispozici strojově upravované běžecké stopy různé náročnosti. Na trasách mohou běžkaři poznat zasněžené beskydské samoty, pozdravit boha Radegasta nebo zdolat Lysou horu.

Lysohorská běžecká magistrála

Mezi nejkrásnější běžecké trasy patří tzv. "Lysohorská magistrála", která nabízí několik možností výjezdu na vrchol ve výšce 1 323 m n. m. Na Lysou horu se protahují stopy ze tří směrů. Běžkaři mohou vyrazit z Papežova (3A), z Albínova náměstí (3B) nebo z Visalají (3C). I když je převýšení trasy značné, tato magistrála rozhodně stojí zato. Za jasného počasí se otevřou nádherné výhledy do údolí a na okolní hory. Informace o stavu Lysohorské magistrály naleznete na stránkách Moravskoslezského kraje.

Tip pro běžkařský výlet na Lysou horu: Albínovo náměstí - Lysá hora (13,5 km)

Vzdálenost od RC Sepetná:  2 km (pěšky) po modré značce KČT na Albínovo náměstí

Golf & Ski Resort Ostravice

V údolí řeky Ostravice se nachází věhlasný golfový areál, který je každoročně připraven se proměnit v běžkařské okruhy, které nabízí úžasný pohled na Lysou horu a zázemí restaurace. Vzhledem k nízké poloze nebývají v posledních letech příznivé sněhové podmínky. Proto doporučujeme sledovat aktuální informace na stránkách provozovatele - Golf & Ski Resort Ostravice

Vzdálenost od RC Sepetná: 5 km (autem)

Lyžařské trasy v okolí Pusteven

Horské sedlo Pustevny (1018 m n. m.) patří nejen v zimním období k nejnavštěvovanějším místům v Beskydech. K největším turistickým magnetům můžeme zařadit Jurkovičovy stavby nebo hřebenovou trasu vedoucí přes sochu boha Radegasta až k nejvýše položené církevní památce v ČR - kapli sv. Cyrila a Metoděje (1 129 m n. m.). Kromě uvedeného a sjezdovek nabízí Pustevny návštěvníkům až 54 km upravených běžeckých tratí. Běžkaři si mohou vybrat známou hřebenovku (kde bývá zejména o víkendech mnoho lidí), závodní tratě, okruhy nebo pohodovou trasu vedoucí na Martiňák. Aktuální informace o stavu běžeckých tras naleznete na webových stránkách Pusteven.

Vzdálenost od RC Sepetná: 22 km (autem)

Lyžařské trasy v okolí Bílé

Obec Bílá je známá především v souvislosti se sjezdovým lyžováním na sjezdovkách, ale mnozí možná neví, že v okolí Bílé se v zimních měsících udržuje také několik hezkých běžeckých okruhů. Tyto trasy vedou přes husté lesy, zasněžené louky, horské samoty a osady při hranicích se Slovenskem. I zde se ve vybraných hřebenových pasážích naskytnou jedinečné výhledy do krajiny. Při dobré viditelnosti je možné pojmenovat jednotlivé vrcholy Malé Fatry. Aktuální informace o stavu běžeckých stop naleznete zde.

Vzdálenost od RC Sepetná17 km (autem)

Lyžařské trasy kolem Ondřejníku

Ondřejník je samostatným horským masivem tyčícím se nad Frýdlantem nad Ostravicí. Celý masiv se dá za příznivých sněhových podmínek na běžkách objet. Vzhledem k tomu, že jde o kopec, který na nic nenavazuje, rozprostírají se běžkařům úžasné výhledy. S nadsázkou lze říci, že Ondřejník je přírodní rozhlednou do všech světových stran. 

Vzdálenost od RC Sepetná15 km (autem)

Aktuální stav úpravy běžeckých tras

Síť běžeckých tras v Moravskoslezských Beskydech je upravována za podpory Moravskoslezského kraje. Ucelený a aktuální přehled o stavu tratí naleznete na stránkách Beskydské magistrály.

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome