Blog RC Sepetná
17 prosinec

Lyžování v Beskydech

Lyžování v Beskydech

Pohoří Beskydy a jeho zimní střediska jsou každým rokem oblíbeným cílem mnoha lyžařů. Najdete zde menší lyžařské areály, ale i větší střediska s bohatým sportovním vyžitím, lyžařskou školou, půjčovnou lyžařského vybavení, servisem a občerstvením. V článku najdete SKI areály poblíž Resortu Sepetná se sjezdovkami, které jsou vhodné od začátečníků až pro zkušené lyžaře. 

Nedaleko Resortu Sepetná se nachází hned několik zimních středisek s možností sjezdového lyžování. V některých SKI areálech nabízíme pro ubytované hosty a také držitele slevových regionálních karet Beskydy Card slevu na skipasy, půjčovnu vybavení či instruktora lyžování. 

SKI Malenovice

Areál SKI Malenovice se nachází na úpatí Lysé hory v obci Malenovice v nadmořské výšce cca 520-720 m n.m. Svahy jsou upravovány rolbou, mohou být uměle zasněžovány a jsou vybaveny osvětlením. K dispozici je velký kombinovaný vlek (kotva/poma), 2x poma a dětský park ideální k výuce dětí a začátečníků na lyžích a snowboardu. Výuku zajišťuje Lyžařská škola Japa Sport
Areál je dostupný autem. V areálu jsou 3 parkoviště (jedno u pokladny, další dvě 50-100m od pokladny).

  • Vzdálenost od Resortu Sepetná: 14 km (přes Frýdlant n O.)
  • Kontakt: info@skimalenovice.cz, +420 734 866 915

snimek

 

SKI areál Opálená

Lyžařský areál Opálená se nachází přibližně 1,5 km od centra obce Pstruží (na severovýchodním svahu hory Ondřejník) v nadmořské výšce 560-670 m n.m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou, mohou být uměle zasněžovány a jsou vybaveny osvětlením. V areálu jsou dvě sjezdovky (2x poma), dětský vlek a snowpark. Děti a začátečníci mohou využít lyžařskou školu a dětskou školičku. Parkoviště je umístěno v areálu pod sjezdovkou, parkování je zdarma.

snimek

 

SKI areál Bílá

Ski areál Bílá se nachází v obci Bílá v nadmořské výšce 518-774 m n.m. Středisko nabízí sjezdovky všech obtížností, které jsou upravovány rolbou, jsou vybaveny osvětlením - 4 lyžařské vleky a 2 dětské koberce. Přeprava je zajištěna třemi vleky (kotva) nebo sedačkovou lanovkou. Ve středisku se nachází snowpark a dětský park, o výuku začátečníků a dětí se starají instruktoři z lyžařské školy SUN Ski. 
Návštěvníci mohou využít bezplatné parkoviště v areálu s kapacitou až 650 míst. Skibus jezdí dle jízdního řádu z obce Ostravice.

  • Vzdálenost od Resortu Sepetná: 16 km 
  • Kontakt: areal@skibila.cz, +420 602 632 145 

SKI areál Mezivodí

Lyžařský areál Mezivodí se nachází v obci Bílá – Mezivodí při soutoku říček Ostravice a Lučovec v nadmořské výšce 602-712 m n.m. V areálu jsou čtyři sjezdovky, které jsou upravovány rolbou, mohou být uměle zasněžovány a jsou vybaveny osvětlením. Přepravu zajišťují vleky typu poma, na dětském svahu je provazový vlek. V případě výpadku elektřiny středisko disponuje záložním zdrojem elektrické energie. Pro děti a začátečníky je připravena lyžařská škola a dětská školička.
Bezplatné parkoviště se nachází na začátku areálu. Skibus jezdí dle jízdního řádu z obce Ostravice. 

  • Vzdálenost od Resortu Sepetná: 21 km (přes Staré Hamry)
  • Kontakt: skimezivodi@seznam.cz, +420 605 559 803

snimek

 

SKI park Gruň

Lyžařské středisko SKI PARK GRUŇ najdete v údolí potoka Poledňana na severovýchodním úbočí beskydského Gruně. Středisko se nachází v nadmořské výšce 750 m n.m. Pro návštěvníky je připraveno 5 sjezdovek, všechny jsou pravidelně upravovány. Lyžařům slouží lanovka a 2 vleky s celkovou přepravní kapacitou 3000 osob za hodinu. V průběhu ledna a března jsou v areálu organizovány lyžařské a snowboardové závody. Působí zde lyžařská a snowboardová škola pro děti i pro dospělé. Samozřejmostí je servis a půjčovna lyží a snowboardů. K dalšímu vybavení areálu patří sauna a koupací sudy, dětská herna, ping-pong. 

V zimní sezóně jezdí o víkendech beskydské skibusy z Ostravy a Nového Jičína do stanice Staré Hamry, Most. Odtud je střediskem zajištěna dopravou až do areálu.

  • Vzdálenost od Resortu Sepetná: 19 km (přes Staré Hamry)
  • Kontakt: info@skipark-grun.cz, +420 734 233 800
Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome