Blog RC Sepetná
26 červen

Poznejte krásu Lysé hory

Poznejte krásu Lysé hory

Lysá hora je magnetem pro turisty i sportovce. Jako nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd se pyšní výškou 1323 m.n.m. Lysá hora nabízí hned několik možností výstupu a tras, mnoho jejích návštěvníků má však svou oblíbenou trasu, kterou neváhají absolvovat i několikrát ročně. Každá z tras má své kouzlo s nezaměnitelnými výhledy a nejlepší se naskytá na vrcholku.

Lysá hora se stala velmi oblíbeným turistickým místem v Beskydech. Jaké trasy patří mezi nejoblíbenější a jak dlouhé asi jsou?

Bezručův výplaz

Název této turistické trasy je odvozen od básníka Bezruče, který měl tuto trasu opravdu velmi rád. Dlouhá je zhruba osm a půl kilometru a vede z Ostravice až na Lysou horu. Jedná se také o nejvíce navštěvovanou cestu vedoucí na nejvyšší horu Beskyd. Davy turistů se proudí až k vrcholu. Většinou se volí trasa po červené stezce a vede z velké části po asfaltu.

Po modré značce z Lysé hory do Frýdlantu

Ovšem proč to brát jenom na Lysou horu, když si můžeme zmínit i velmi oblíbenou trasu z Lysé Hory, která vede konkrétně do Frýdlantu nad Ostravicí. Jedná se o velmi známou turistickou trasu okolo ještě známější skautské mohyly Ivančena. Je dlouhá jedenáct kilometrů, takže si opravdu dáte do těla!

Po červené z Visalají až na Lysou horu

Pakliže však budete chtít vystoupit na nejvyšší horu Beskyd, jednoznačně to zkuste také po takzvané oddychové vrcholovce z Visalají. Jedná se o trasu dlouhou osm a půl kilometru, ale tuto délku ani nepocítíte. Oddych je právě jen to, co budete pociťovat. Trasa navíc vede kolem přírodní památky Obidová.

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome