Blog RC Sepetná
07 červen

Pochutnejte si v Beskydech na výborném jídle

Pochutnejte si v Beskydech na výborném jídle

Beskydy nejsou jen vyhledávaným turistickým cílem. V Beskydech se rodí chuť. Husté smíšené lesy a klimatické podmínky v okolí Lysé hory vytváří perfektní vláhu, nejen pro houby, kterých sběr, je pro Čechy tak typický a oblíbený, ale i svahy jsou plné borůvčí, které zdárně plodí jednu modrou kuličku za druhou. Často narazíte také na lesní jahůdky sladké jako med. 

V beskydském podnebí se dobře daří i bylinkám, ovoci, zelenině a divoké zvěři. Není pak divu, že je místní kuchyně tak chuťově výrazná. Kuchaři restaurací hotelu Sepetná a penzionu Sluníčko s těmito surovinami rádi pracují a vytvořili pro vás jídelní lístek na míru beskydskému jazýčku.

Restaurace hotelu Sepetná se i díky účasti v projektu “Jak šmakuje Moravskoslezsko” zaměřuje na kuchyni převážně tradičního rázu a lokálnost produktů i receptů je z jídelního lístku více než zřejmá. Jídelní lístek se mění dle ročního období a dává se vyniknout těm nejlepším chutím.

Jako předkrm můžete zvolit Beskydský talířek na němž najdete tu nejlepší škvarkovou a brynzovou pomazánku, teplé škvarky s domácím podmáslovým chlebem, polévka je grunt a taková česneková s vypraženou slaninou, sýrem a chlebovými krutóny umí dobře “vypálit červa” a po náročném výletě na Lysou horu i pěkně prohřát. Na hlavní chod pak doporučujeme zvěřinový guláš nebo kančí kýtu s šípkovou omáčkou a špekovým knedlíkem. Teplý jablečný štrúdl s rozinkami, oříšky a skořicovou šlehačkou jako od babičky je jasnou volbou pro dezert.

Už se vám určitě sbíhají sliny, ale pod hlavičku Rekreačního centra Sepetná, které kromě restaurací poskytuje také ubytování pod Lysou horou, patří ještě restaurace penzionu Sluníčko. Chutí Beskyd byli omámeni kuchaři i v ní a připravili si pro vás bramborové halušky s brynzou a slaninou sypané opečenou cibulkou, marinovaná pečená žebra a další vybrané pochoutky. Jako dezert nesmíme opomenout zmínit čerstvé domácí lívance s lesním ovocem a kysanou smetanou.

V obou střediscích Rekreačního centra Sepetná vás přivítá nejen samotná restaurace, ale v případě hezkého počasí také terasa, která se na jaře a na podzim proměňuje v zimní zahradu. Pokud přeci jen dáváte přednost vyhřátému prostředí restaurace před přeci jen chladnější zimní zahradou, nemusíte se bát, o výhledy nepřijdete. Obě restaurace mají velká okna a výhled situován do údolí.

 

Tým restaurací hotelu Sepetná a penzionu Sluníčko vám zkrátka chce nabídnout jen to nejlepší!

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome