Aktuality
16 únor

Promítání filmu NEBE | beseda | vstupenky

Promítání filmu NEBE | beseda | vstupenky

V sobotu 25. 3. 2023 v 17 hodin novinář Tomáš Etzler promítne v sále Hotelu Sepetná celovečerní dokumentární film "NEBE". Přijďte si poslechnout jeho osobní zpověď, která se prolíná s příběhem vesnického sirotčince. Uvidíte každodenní syrovou realitu, kterou Tomáš v Číně sedm let na vlastní kůži zažíval. Po promítání filmu, který byl oceněn na několika festivalech, proběhne beseda a Tomáš zodpoví vaše dotazy. 

Tomáš Etzler

Ostravský rodák, novinář a reportér, který osm let působil v CNN jako editor zpráv a později jako válečný zpravodaj na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu. Poté odcestoval do Číny, kde jako stálý zpravodaj České televize pracoval 7 let a vytvořil za tu dobu téměř 500 reportáží. Za svou práci byl jako doposud jediný český novinář poctěn Cenou Emmy.

 

Má velmi dobrodružný život a ze svých cest si odnesl mnoho zajímavých zážitků. Ty si lze vychutnat v knize Kdoví, kde budu zítra (2019), kterou tvoří vlastně mezi ním a známým komentátorem Jindřichem Šídlo. Tomáš Etzler je autorem knihy Novinářem v Číně – Co jsem to proboha udělal (2021), kde se z pobytu v této zemi doslova vypovídává. Popisuje v ní její současnou podobu, ale především život obyčejných lidí v tvrdém komunistickém systému, těžkou práci novinářů, spojenou s řadou silných příběhů.

Dokumentární film NEBE

Celovečerní dokumentární film "Nebe" je osobní zpovědí novináře Tomáše Etzlera, která se prolíná s příběhem vesnického sirotčince. Každodenní syrová realita, kterou Tomáš v Číně sedm let na vlastní kůži zažíval, ve filmu silně kontrastuje s mikrosvětem, který objevil na severovýchodu země. Film přímo i  nepřímo naráží na některá z témat moderní Číny: politiku jednoho dítěte, porušování lidských práv, nedostatek svobody náboženského vyznání nebo korupci. Demonstruje také obrovský rozdíl hodnot v sirotčinci, jakými jsou obětavost, tolerance či láska k bližnímu, a hodnot totalitní komunistické vlády. 

Film byl v České republice oceněn na několika festivalech včetně Ceny diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, získal cenu Českého filmového a televizního svazu a byl nominován na Českého lva. Po projekci Tomáš prozradí, co ví o osudu protagonistů dnes, krátce přiblíží osmiletou anabázi dokončení filmu a zodpoví vaše dotazy.

 

Program

17:00 – projekce dokumentu NEBE (71 min)

19.00 – beseda s Tomášem Etzlerem


Projekce filmu NEBE a beseda (Hotel Sepetná | sobota 25. 3. 2023 | 17:00)

Vstupné: 290 Kč 

Dětské vstupenky - (do 11,9 let) jsou k prodeji na recepci Hotelu Sepetná za 145 Kč


VSTUPENKYONLINE PRODEJ ZDE

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome