Aktuality
20 červenec

Koupaliště Sluníčko - kde zaparkovat?

Koupaliště Sluníčko - kde zaparkovat?

Koupaliště Sluníčko je po rekonstrukci opět v provozu nejen pro ubytované, ale  také pro veřejnost. Jak jste mnozí zaznamenali v médiích, nedávno se změnily podmínky pro parkování turistů u Opičárny či transformátoru. Pronajali jsme si ale na letní měsíce část této plochy pro návštěvníky koupaliště, v článku se dozvíte více informací. Najdete tam i další tipy, kde parkovat.

Vzhledem k tomu, že parkoviště u Hotelu Sluníčko je vyhrazeno pro hosty ubytované v Resortu Sepetná (kromě hostů ze Sluníčka a Měsíčku také pro hosty Hotelu Sepetná včetně bungalovů, kteří mají vstup na koupaliště jako bonus v rámci letních pobytů), tak motoristé využívali také parkovací plochy u Opičárny či "trafa".

Lesy ČR však tuto plochu před pár týdny uzavřely. Auta nyní musí být zaparkována na jiných povolených a označených plochách (což se tady v Ostravici bohužel často nedodržuje a pak mají problém projet místní, chataři, hosté ubytovacích kapacit, záchranáři, hasiči, dopravní obsluha; pokuta za vjezd do CHKO  Beskydy může být 1000 Kč a více - příklad).

Aktualita na polar.cz o zákazu parkování u transformátoru


Rozhodnutí to bylo přesto vcelku náhlé, a tak jsme si pro návštěvníky koupaliště Sluníčko na letní měsíce část této plochy pronajali.

Aktuálně zde tedy můžete parkovat za těchto podmínek:

  • parkoviště je vyhrazeno pouze pro návštěvníky koupaliště Sluníčko a je v provozu jen ve dnech, kdy je koupaliště otevřeno
  • koupaliště Sluníčko je obvykle v provozu od 10:00 do 19:00
  • provoz koupaliště se však řídí dle počasí, aktuální otevírací dobu proto najdete zde
  • pokud není v provozu koupaliště, není v provozu ani parkoviště
  • parkoviště se otevírá hodinu před otevřením koupaliště a uzavírá ½ hodiny po uzavření koupaliště
  • nenechávejte cennosti ve vozidle, provozovatel neodpovídá za škody způsobené na parkovišti

Cena za parking je 300 Kč, s tím, že po zaplacení získáte slevu 200 Kč na vstup na koupaliště Sluníčko (cena parkingu je tedy výsledně 100 Kč).

Platba probíhá na místě přes aplikaci MPLA, která vás přesměruje na platební bránu.
Pokud nemáte chytrý telefon, tak lze parkovné uhradit v hotovosti nebo platební kartou také v recepci Hotelu Sluníčko.

Do aplikace se dostanete přes tento odkaz nebo načtením QR kódu na ceduli u vjezdu.

 


Další možnosti parkování

V případě volné kapacity (dle aktuální obsazenosti hotelu) je možné zaparkovat na parkovišti u Hotelu Sepetná, který je cca 1 km od koupaliště. Cena parkování je 150 Kč/auto/den. Pokud utratíte v restauraci Sepetná 200 Kč, tak parkujete zdarma. Více o této akční nabídce

Přehled dalších parkovacích ploch v Ostravici najdete zde

K přiblížení z centra obce nebo dalších míst trasy této linky na zastávku "Sepetná" pak můžete využít víkendový turistický TU-BUS. Více o něm zde

Koupaliště je situováno v horách, což sice omezuje parkovací možnosti, ale právě proto bylo vždy využíváno také pěšími či cykloturisty, kteří spojí výlet do Beskyd s letním osvěžením. Držitelé Beskydy Card mají na koupališti slevu 20 %. Slevu na celodenní a odpolední vstupné mají také občané Ostravice. 

Další informace o koupališti Sluníčko najdete zde

Těšíme se na vaši návštěvu!

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome