Aktuality
16 duben

Okénko restaurace Sepetná

Okénko restaurace Sepetná

Výdejní okénko restaurace Sepetná bude otevřeno také během víkendu 17. - 18. 4. 2021. Návštěvníci Beskyd, kteří se vydají po vydatné sněhové nadílce na výlet, se mohou v okénku občerstvit nebo něčím zahřát vždy v čase 10-17 h. Níže jsme sepsali několik tipů, kudy se vydat na Sepetnou z obce Ostravice. Doporučujeme nepodcenit plánování trasy a zimní výbavu.

Výdejní okénko

V posledních dnech v Beskydech vydatně sněžilo a paradoxně v dubnu máme nejvíce sněhu za celou sezónu. Vydáte-li se na k nám na výlet, můžete počítat s polévkami a také něčím na zahřátí. 

  • polévky (kyselice, hovězí vývar, česneková s medvědím česnekem)
  • něco na zahřátí (káva, čaj, grog nebo třeba svařák)
  • a další jídla dle nabídky na místě

Parkování v obci nebo příjezd vlakem

Vzhledem k přívalům sněhu doporučujeme bezpečné parkování v obci nebo si naplánovat výlet vlakem.

Pěší trasy z obce Ostravice k hotelu Sepetná

Naplánujte si bezpečnou trasu výletu a nepodceňte zimní výbavu. Neprochozená místa jsou náročnější a v tomto období může být v okolí Resortu Sepetná více než 50 cm sněhu. Doporučujeme kvalitní kotníkovou obuv, dobré kalhoty a sněhové návleky, pokud máte v plánu jít po turistické trase mimo prohrnutou cestu. Nejméně náročné výstupové trasy z centra obce vedou podél Sepetného potoka. Vybrat si můžete červenou značku KČT nebo méně frekventovanou cestu značenou oranžovým medvídkem (vede k RelexCentru Sepetná).


Aktuálně: Nad Resortem Sepetná je třeba počítat velkým množstvím sněhu. Proto třeba i trasa přes Medvědí skálu může být fyzicky náročná.


Trasy z obce Ostravice k hotelu Sepetná

1) Z centra obce přes řeku Ostravici po méně frekventované cestě až k RelaxCentru Sepetná (mapa trasy , délka 2 km).

2) Od železniční zastávky (Ostravice zastávka) přes Peřeje po značce oranžového medvídka až k hotelu Sepetná (mapa trasy, délka 3,5 km). 

3) Obě trasy můžete spojit v zajímavý okruh nebo zvolit částečnou variantu "Ostravice zastávka - nádraží Ostravice" (mapa okruhu, délka 7 km).

 


Jak bezpečně v zimě na hory - zde si můžete přečíst několik doporučení, která se mohou při plánování výletu hodit...


Pozn. Restaurace Sluníčko nebo Dřevjanka U Zbuja jsou nyní mimo provoz. 

 

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome