Aktuality
30 srpen

Rodinná scéna na Sluníčku - festival Gastrovice

Rodinná scéna na Sluníčku - festival Gastrovice

Jak jistě víte, letos jsme opět součástí festivalu Gastrovice. Novinkou, kterou jsme si pro vás připravili, bude Rodinná scéna na Sluníčku v rámci tohoto festivalu. Přijďte nás navštívit v sobotu 21. 9.. Můžete se těšit na spoustu zábavy pro děti ve formě zajímavých her a soutěží. Pro dospělé pak bude největším lákadlem vaření s šéfkuchařem Radkem Šubrtem či cimbálová muzika.

Program rodinné scény

Oficiální začátek programu na Sluníčku je v 11:00 a konec v 15:00. Společně s dětmi se však můžete již po cestě na Sluníčko zúčastnit první soutěže - plnění záludných úkolů! V 10:00 si budete moct v areálu "Na Pile" vyzvednout speciální úkolové kartičky. Kartičky dostanete ve stánku Raiffeisenbanky nebo přímo u našeho animátora, který bude stát poblíž Informačního Centra Ostravice (poznáte ho podle vlajky Spetené), ten vám zároveň poradí, kterou cestou se k nám vydat.

A co se vlastně bude dít na Sluníčku? 

Hry a zábavné soutěže pro malé kuchtíky budou pokračovat i v areálu Sluníčka, za jejich splnění si děti navíc odnesou nějakou tu odměnu. Během celého dne si budou moct zařádit ve skákacím hradu, nechat si na obličej namalovat třeba zvířátko a určitě je zaujme i ukázka hasičské techniky nebo třeba vystoupení oddílu Sportovky Ostravice.

Myslíme i na dospělé a zajímavým lákadlem pro ně jistě bude ukázka vaření s Radkem Šubrtem, které můžete znát z oblíbené kuchařské show MasterChef, ve které účinkoval jako jeden z porotců. Během dne nás bude doprovázet cimbálová muzika a těšit se můžete samozřejmě i na dobré občerstvení.

Festival Gastrovice

Je to oslava dobrého jídla i nápojů - plodů naší země. Letošní ročník bude zaměřen zejména na ryze české potraviny a kulinářské výrobky z nich. Detailní informace o festivalu Gastrovice, který proběhne v sobotu 21. září, jsou uvedeny na webu www.gastrovice.cz

Udělejte si procházku po všech čtyřech místech (případně využijte letošní novinky - autobusu, který bude mezi středisky jezdit), kde se festival v Ostravici bude konat, na každém místě na vás čekají různé dobroty, ale také zajímavý doprovodný kulturní program.

Zároveň si budete moci koupit voucher na speciální vícechodové menu v jednotlivých restauracích. 

Sobota není jen o programu pro rodiny s dětmi na Sluníčku. Navštívit můžete třeba i Pivovarskou scénu v Beskydském pivovárku, kde na vás dýchne atmosféra 20. století. Zajímavý program bude probíhat také v areálu Na Pile.

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome