Aktuality
29 červen

Zajímavé aktivity animačního programu

Zajímavé aktivity animačního programu

Letní animační program Rekreačního centra Sepetná je složen z více než třiceti indoorových a outdoorových aktivit. Denně se mohou nejen děti bavit s animátory v okolí hotelu Sepetná a penzionu Sluníčko nebo se vydávat s průvodcem za krásami Beskyd. Každý týden zahraje v restauraci hotelu regionální cimbálová muzika, s průvodcem se hosté vydají na Lysou horu a také k přehradě Šance.

 

Meteorologická stanice na LH a přehrada Šance

 

Výstup na Lysou horu s exkurzí meteorologické stanice

Zájemci o výšlap s průvodcem na Lysou horu se mohou těšit na vrcholovou prémii v podobě návštěvy meteorologické stanice, která je druhou nejvýše položenou profesionální stanicí v České republice. Ve výšce 1 322 m n. m. probíhá od roku 1954 profesionální meteorologické pozorování. Pracovníci poví zajímavosti z praxe, života na vrcholu Lysé hory a zodpoví dotazy. Víte třeba, kolik cm sněhu napadlo na Lysé hoře nejvíce během jedné zimy a kdy to bylo?

Expedice k přehradě Šance s návštěvou informačního centra 

Dalším zajímavým tipem z animačního programu je výlet s průvodcem ke hrázi přehrady Šance. Místní beskydská přehrada byla vybudována v letech 1964-1969 jako ochrana před povodněmi a také zásobárna pitné vody pro ostravský region. V letech 2015-2018 proběhla rozsáhlá rekonstrukce přehrady. Kromě zvýšení koruny hráze, rozšíření bezpečnostního přelivu a terénních svahových úprav došlo k výstavbě nového provozního střediska, jehož součástí je právě nové informační centrum pro návštěvníky. Prostřednictvím interaktivních obrazovek se účastníci expedice dozví informace o vodním hospodářství, celé vodohospodářské soustavě povodí Odry a mnoho dalších zajímavostí z vodního světa.

 

Více o letním animačním programu 

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome