Aktuality
19 červen

Letní animační program

Letní animační program

Letní animační program na Sepetné v Beskydech byl nabitý různými aktivitami a programy pro děti, ale mysleli jsme i na rodiče a všechny, kteří si chtějí užít dovolenou naplno. Na Sepetné nabízíme spoustu příležitostí pro aktivní trávení dovolené a současně také programy relaxační. Zvládnete projet slalom na segway vozítku, trefíte desítku šípem, najdete ukrytý poklad?

Časový harmonogram animačního programu na daný týden vám vždy před pobytem pošleme na váš email. 

 


 • Aquazorbing
 • Beskydské Bingo
 • Beskydské maxi pexeso
 • Bowling
 • Bumper ball
 • Cyklovýlet úpatím Beskyd s průvodcem
 • Discgolf
 • Exkurze do Beskydského pivovárku
 • Expedice k Satinským vodopádům
 • Florbal 
 • Horský golf
 • Hry s dětmi na hřišti
 • Hudební večery - cimbálová muzika, diskotéka pro děti
 • Jurášovo lano
 • Kde jsou ty kruhy?
 • Kdo si hraje, nezlobí 
 • Lezecká stěna s instruktorem
 • Lukostřelba
 • Ondrášův test
 • Pavoučí síť
 • Poznej taje lesa s myslivcem 
 • Promítání pohádky
 • Ringo na Sluníčku
 • Segway vozítka 
 • Střelba z praku
 • Šamanský oheň s bubny
 • Tajemství medvědí stezky
 • Testování elektrokol
 • Večerní výprava za světluškami
 • Výprava za zmrzlinou
 • Výprava za poklady Smrčiny (810 m n. m.)
 • Výstup na Lysou horu s průvodcem za západem slunce
 • Výtvarné programy pro děti
 • Zbojnické chůdy

 


Přehled aktivit animačního programu

 

Aquazorbing - kde se točí na vodě velké nafukovací koule, tam je živo! Zejména pro děti je aquazorbing velkou atrakcí. A když vyjde počasí, fotky jsou bezkonkurenční. Aquazorbing bude probíhat na koupališti Sluníčko. Nenechte si ujít tento vodní zážitek.

 

Beskydské Bingo - dle pravidel známé výherní soutěže si zahrajeme podobnou variantu s tím, že místo čísel si budou soutěžící zapisovat pojmy či kreslit obrázky s beskydskou tématikou.

 

Beskydské maxi pexeso - zahrajte si originální beskydské pexeso obřích rozměrů. Jednotlivé obrázky jsou připevněny na speciální tabuli. Najít můžete motýla, lišku Bystroušku, hřib, segway, borůvky, penzion Sluníčko, boha Radegasta nebo třeba i Lysou horu.

 

Bowling - na malé i velké čeká turnaj a samozřejmě náležité ocenění úspěšných. Nikdy jste nehráli? Nevadí. Pomůžeme vám i dětem, vše ukážeme, zahrát si může každý, kdo zvládne "kouli koulet" a třeba i obouruč. Jde přece o zábavu, ne o zlaté trenky...

 

Bumper ball - obrovské balony plněné vzduchem jsou velkou atrakcí všude, kde se objeví. Vlezete si dovnitř a rázem vypadáte jako obrovská koule s malými nožičkami. Neváhejte si přijít vyzkoušet tuto aktivitu do naší tělocvičny.

 

Cyklovýlet úpatím Beskyd s průvodcem - vydejte se s průvodcem za poznáním nádherného okolí RC Sepetná. Trasa povede nenáročným terénem a během vyjížďky se mohou cyklisté neustále kochat pohledy na Lysou horu, Smrk a další vrcholy. Délka okruhu záleží na individuální domluvě s účastníky. Už nyní se můžete těšit na krásnou přírodu s vodopády a nádhernými výhledy. Motivačním bodem se může stát zastávka na zmrzlinu či osvěžení na terase některé z místních hospůdek třeba v okolí cyklostezek kolem řek Čeladenky a Ostravice. Zájemci o cyklo výlet, kteří nemají svá vlastní kola, si mohou horská horská kola nebo elektrokola rezervovat v půjčovně RC Sepetná.

 

Discgolf - jednoduchá aktivita fungující na principu golfu. Cílem hráčů je hodit létající talíř do připraveného koše (jamky) na co nejmenší počet hodů. Hrát mohou jednotlivci nebo také týmy. 

 

Exkurze do Beskydského pivovárku - relaxační program nejen pro pány. Beskydský pivovárek vaří vynikající nefiltrované a nepasterizované pivo. Kromě standardního beskydského ležáku doporučujeme ochutnat i některý ze speciálů. Návštěva pivovaru obsahuje prohlídku s výkladem. V pivovarské hospůdce si pak můžete dopřát točené moky a také sýry, které se v pivovaru vyrábějí. Jednotlivá piva v plastu a také balené sýry je možné si zakoupit a vzít si s sebou. My už na návštěvě v pivovárku byli. Jdete příště s námi?

 

Expedice k Satinským vodopádům - hluboko v rokli mimo zraky většiny turistů si razí mezi skalami cestu horský potok Satina. Vodopády Satiny nejsou velké, ale místo má své kouzlo. Zejména v horkých letních dnech je v okolí potoka příjemný chládek. Vydejte se s průvodcem na okružní výlet přes daleké výhledy, vodopády a hospůdku U Veličků za poznáním beskydské přírody.

 

Florbal - v tělocvičně si zahrajeme tento oblíbený sport s děrovaným míčkem. V případě dostatečného počtu hráčů vytvoříme týmy a uskuteční se malý turnaj. Mohou hrát jen děti nebo také smíšená družstva s rodiči. Hlavním cílem je se dobře pobavit... I když jsou tělocvičny ve městech v létě plné horkého vzduchu, u nás je po celý rok v tělocvičně příjemný chládek.  

 

Horský golf - jedinečná zábava v přírodě. Dle pravidel golfu se budete snažit dopravit míček do jamek, které se nalézají mezi stromy v lese. Přijďte se pobavit, vyzkoušet si tuto zajímavou aktivitu na čerstvém vzduchu.

 

Hry s dětmi na hřišti - budou probíhat na hřišti pod penzionem Sluníčko. Na horách je třeba se pořádně nadýchat čerstvého vzduchu. Čekají nás soutěže, vítězové budou po zásluze odměněni.

 

Hudební večery - v restauraci hotelu Sepetná bude vždy 1x týdně k poslechu hrát cimbálová muzika a 1x v týdnu proběhne diskotéka pro děti v sále penzionu Sluníčko

 

Jurášovo lano - v lese mezi stromy bude natažena cesta z lan. Účastníci budou přivedeni na místo tak, aby trasu neviděli. Postupně se budou snažit na čas projít trasu pouze pomoci hmatu, neboť na očích budou mít šátek. Vítězí nejrychlejší zbojník.

 

Kde jsou ty kruhy - v sále animátor schová barevné kroužky s různou bodovou hodnotou. Děti čekají za dveřmi a na povel vejdou dovnitř a snaží se najít co nejvíce kroužků. Hraje se na několik kol. Velmi oblíbená je ta varianta, kdy schovávají kroužky děti.

 

Kdo si hraje, nezlobí - sál hotelu Sepetná se v určený večer promění v hernu, kde si nejen děti mohou přijít vyzkoušet různé stolní hry, které jindy v hotelové herně k dispozici nebudou. Animátoři jednotlivé hry představí a vysvětlí, jak se hrají. Přijďte si zahrát, pobavit se a třeba se inspirovat k novému dárku. 

 

Lezecká stěna s instruktorem - láká vás lezecká stěna a nejste si jisti bezpečností? Pokud ano, přesně pro vás je určen tento program. Instruktor vše vysvětlí, bude lezce jistit a ti pak mohou bez obav otestovat svou zdatnost na lezecké stěně.

 

Lukostřelba - hojně navštěvovaná aktivita pro děti i dospělé. Máme k dispozici luky různých velikostí. Změřte síly s ostatními hosty. Na děti čeká nějaká sladkost a na dospělé specialita z Beskyd. Porsche umí řídit každý, ale trefit se do terče šípem z luku... Jak jste na tom?

 

Ondrášův test - v sále hotelu či penzionu bude připraven stůl s předměty z Beskyd. Děti a třeba i rodiče se budou moci ve vymezeném čase na stůl dívat. Pak se stůl zakryje a všichni se budou snažit napsat nebo namalovat, co si zapamatovali. Test se bude skládat z několika kol. Také děti se mohou podílet na sestavení předmětů na stole.

 

Pavoučí síť - v sále hotelu Sepetná bude připravena velká pavoučí sít. Cílem pro všechny odvážlivce bude projít labyrint bez dotyku nastražených provázků. Každý dotek sítě všichni uslyší, neboť detektory pohybu zajistí zavěšené rolničky. Nejlepšího pavouka náležitě odměníme. Tak jak to vidíte? Troufnete si na to?  

 

Poznej taje lesa s myslivcem - vydejte se s pravým beskydským myslivcem na výpravu za poznáním po lesní stezce vedoucí přes Medvědí skálu k hospůdce U Zbuja. Během této procházky poví myslivec mnoho zajímavého ze svých každodenních návštěv lesa o zvířatech, stromech, rostlinách nebo třeba jak je to s kůrovcem v Beskydech. Vrcholová prémie může čekat v horské hospůdce U Zbuja, odkud se dá jít zpátky pěšky nebo si užít návrat 4km vyhlídkovou trasou na koloběžce. Délka pěšího okruhu je cca 4,5 km. V případě potřeby je možné se během výpravy odpojit a vrátit se kratší trasou zpátky k hotelu. Délka kratší varianty bez návštěvy U Zbuja je 3,5 km.

 

Promítání pohádky - budeme promítat ve vymezených časech v sále hotelu Sepetná či penzionu Sluníčko. Děti si budou moci odhlasovat, na co se chtějí podívat. A rodiče si mohou dát v klidu sklenici vína v restauraci...

 

Ringo - přijďte si vyzkoušet volejbal v jiné podobě. Míče vyměníme za gumové kroužky a v rámci přípravy na hru si dáme "gumového krále střelců" na přesnost. Ringo je hra, kterou vynalezl Polák Włodzimierz Strzyżewski už v roce 1959 a v roce 1968 ho prezentoval na letních olympijských hrách v Mexiku. Ringo využíval Strzyżewski jako tréninkový sport pro šermíře.

 

Segway - dvoukolová terénní vozítka segway X2 jsou geniálním vynálezem a poutají pozornost všude, kde se objeví. V rámci animačního programu si můžete vozítka vyzkoušet pod dohledem instruktorů. Kontrolou technické zdatnosti projdete, když bezchybně projedete připravený slalom. Tyto jízdy na segway vozítkách budou vždy probíhat v uzavřeném prostoru - na hřišti před penzionem Sluníčko. 

 

Střelba z praku - kdo by neznal klasický prak? Ale kdo opravdu někdy střílel? Vyzkoušejte svou mušku...

 

Šamanský oheň s bubny - jeden z nejnavštěvovanějších večerních programů. Jste zváni k ohni, kde si zabubnujete na bubínky s šamanem. Ten v závěru sám zahraje třeba na karibský buben, grumle nebo didgeridoo! Vše si mohou děti i dospělí vyzkoušet. Pro všechny připravíme špekáčky, bodla, chléb a zajistíme pitný režim. Nenechte si tento večer ujít!

 

Tajemství medvědí stezky - ve vymezeném časovém bloku se podél oranžové medvědí stezky objeví v lese různí obyvatelé Beskyd. V daný den se více informaci dozvíte v recepcích hotelu a penzionu. Pokud se vám podaří trasu projít a všechny obyvatele najít, bude vás čekat v recepci hotelu Sepetná odměna.

 

Testování elektrokol - ve vymezených časech si můžete vyzkoušet kvalitní elektrokola značky KTM, která zvládnou jízdu až na Lysou horu. Elektrokola je možné si rezervovat k výletu v půjčovně RC Sepetná.

 

Večerní výprava za světluškami - říká se, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Ale není třeba se bát, na cestu budou všem odvážným dobrodruhům svítit barevná světýlka. Kdo se neztratí, třeba najde něco zajímavého... :-)

 

Výprava za poklady Smrčiny (810 m n. m.) - vydejte se s animátorem po zbojnické stezce za poklady hory Smrčina. Ta se tyčí přímo nad penzionem Sluníčko a ukrývá mnoho zajímavých míst. V příznačnou dobu je hora poseta borůvkami, za dobré viditelnosti nabízí hluboký pohled do údolí řeky Ostravice. Klenotem této hory jsou romantické skalní útvary, ze kterých je vidět na Smrk (1 276 m n. m.) i Lysou horu (1 323 m n. m.). A kdo ví, třeba tam najdeme i poklad ukrytý zbojníky. Délka okruhu je 5 km.

 

Výprava za zmrzlinou - v Beskydech je mnoho krásných hor a hřebenových tras. Turistickým magnetem je bezpochyby Lysá hora. Ale také na úpatí těchto hor či dokonce v údolích se nachází mnoho zajímavých míst, která mají své kouzlo. Okružní výprava s průvodcem vede po místních stezkách kolem daňčí obory, Bezručova srubu přes Peřeje (PP Koryto řeky Ostravice) s cílem v amfiteátru dřevěných soch v obci. Na trase je možnost občerstvení v některé z hospůdek. Nedaleko "Peřejí" je na čepu vynikající točena zmrzlina, která se může stát motivační podvrcholovou prémií. Část trasy vedoucí kolem řeky Ostravice nabízí klid, stín a uklidňující bublání vody. Dle zájmu může skupina jet 1 zastávku vlakem z „Ostravice zastávka“ do Ostravice. Délka okruhu je 5-6 km.

 

Výstup na Lysou horu s průvodcem - zájemci o velké dobrodružství a romantiku západu slunce na nejvyšším vrcholu v Moravskoslezských Beskydech se vydají s průvodcem směrem k Lysé hoře (1 323 m n. m.). Lysá hora láká ve dne i v noci. Východ a západ slunce patří k velkým zážitkům.

 

Výtvarné programy pro děti - v sále penzionu či hotelu vyrobí animátoři s dětmi ovečky, zajímavé odznaky, namalují sluníčka a rodiče mohou využít čas k posezení v restauraci. Součástí tohoto programu bude také malování na trička a možnost dát si na tričko speciální obtisky. Tričko k tomuto účelu bude možné si zakoupit, ale doporučujeme si vzít své tričko.

 

Zbojnické chůdy - vyzkoušejte svou koordinaci na speciálních chůdách vyrobených ze špalků. Pro příchozí zbojníky bude připraven slalom, který se bude procházet na čas. Vítězí nejrychlejší zbojník. Za poražení slalomového kuželu bude hrozit penalizace.

 

Změna programu vyhrazena. V jednotlivých týdnech se může skladba programů lišit.

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome