Aktuality
13 květen

Letní animační program

Letní animační program

Letní animační program na Sepetné v Beskydech je nabitý různými aktivitami a programy pro děti, ale myslíme i na rodiče a všechny, kteří si chtějí užít dovolenou naplno. Na Sepetné nabízíme spoustu příležitostí pro aktivní trávení dovolené a současně také programy relaxační. Zvládnete projet slalom na segway vozítku, trefíte desítku šípem, najdete ukrytý poklad?

Časový harmonogram animačního programu na daný týden vám vždy před pobytem pošleme na váš email. 

Animační program pro termín 30. 6. - 6. 7. 2019 naleznete zde


 • Aquazorbing
 • Barevné prsteny
 • Beskydské Bingo
 • Beskydské maxi pexeso
 • Beskydské věže
 • Bowling
 • Expedice k přehradě Šanci
 • Honba za čísly
 • Horský basketbal 
 • Houbařská stezka
 • Hravé kostky
 • Korálkovaná
 • Král střelců
 • Lezecká stěna s instruktorem
 • Lukostřelba
 • Lysá hora - hra v sále
 • Lysohorské kuličky
 • Procházka s myslivcem
 • Procházka s průvodcem do Malenovic
 • Promítání pohádky 
 • Puzzliáda
 • Segway vozítka
 • Světlušky 
 • Šamanský oheň s bubny
 • Večer stolních her
 • Výlet s průvodcem za tajemstvím páry
 • Výprava za pokladem zbojníků
 • Výprava za zmrzlinou
 • Výstup na Lysou horu s průvodcem
 • Výtvarné programy pro děti
 • Zapeklité tvary čarodějky Hany
 • Záhada hlavolamů
 • Zbojnické hry v lese
 • Zbojníček Pacholíček

 

Fotogalerie z minulých let


Přehled letních pobytů v RC Sepetná

Léto v hotelu Sepetná

Léto v penzionu Sluníčko nebo chatě Měsíček

Akční sleva 13,23 % na letní víkendové pobyty

Bungalovy - poslední volné termíny


Aktivity animačního programu 

Aquazorbing - kde se točí na vodě velké nafukovací koule, tam je živo! Zejména pro děti je aquazorbing velkou atrakcí. A když vyjde počasí, fotky jsou bezkonkurenční. Aquazorbing bude probíhat na koupališti Sluníčko. Nenechte si ujít tento vodní zážitek.

 

Barevné prsteny - v sále animátor schová barevné kroužky s různou bodovou hodnotou. Děti čekají za dveřmi a na povel vejdou dovnitř a snaží se najít co nejvíce kroužků. Hraje se na několik kol. Velmi oblíbená je ta varianta, kdy schovávají kroužky děti.

 

Beskydské Bingo - dle pravidel známé výherní soutěže si zahrajeme podobnou variantu s tím, že místo čísel si budou soutěžící zapisovat pojmy či kreslit obrázky s beskydskou tématikou.

 

Beskydské maxi pexeso - zahrajte si originální beskydské pexeso obřích rozměrů. Jednotlivé obrázky jsou připevněny na speciální tabuli. Najít můžete motýla, lišku Bystroušku, hřib, segway, borůvky, penzion Sluníčko, boha Radegasta nebo třeba i Lysou horu.

 

Beskydské věže - dle pravidel hry ”Jenga” se budou děti snažit postavit nejvyšší věž. Hrát proti sobě mohou jednotlivci nebo třeba i rodinné týmy.

 

Bowling - Nikdy jste nehráli? Nevadí. Pomůžeme vám i dětem, vše ukážeme, zahrát si může každý, kdo zvládne "kouli koulet" a třeba  i obouruč. Jde přece o zábavu, ne o zlaté trenky… Ale hraje se o ceny :-)

 

Expedice k přehradě Šanci - beskydská výprava s průvodcem k přehradě Šanci vede přes Dolní mazácké skály kolem hory Čupel na hráz. Po 3 letech rekonstrukce je opět hráz přístupná veřejnosti a nabízí hezký pohled na hladinu s horami okolo. Cesta zpět vede přes Ostravici, kde je mnoho možností k doplnění energie. Délka okruhu je 12 km.

 

Honba za čísly - v lese se nachází čísla, která je třeba najít a navštěvovat postupně. Za správný postup získají vždy děti od animátora razítko do kartičky. Rychlejší vítězí. Hraje se několik kol.

 

Horský basketbal - zažijte netradiční pojetí basketbalu v beskydském lese. Hráč v kruhu má na zádech nůši a snaží se vyhnout házejícím, kteří se snaží zpoza kruhu mu dát koš...

 

Houbařská stezka - ve vymezeném časovém bloku pokropíme les a vyrostou v něm hřiby, které budete mít za úkol najít. V daný den se více informací dozvíte v recepci. Pokud se vám podaří trasu projít a všechny houby najít, čeká vás v recepci hotelu Sepetná odměna.

 

Hravé kostky  - každý si vyplní hrací kartu s 10 políčky tak, že si zvolí čísla na hrací kostce. Až to budou všichni mít, začne se házet velkou molitanovou kostkou a škrtat pole jako u hry Bingo. Do karet se budou čísla malovat pastelkami, rozhodovat může i barva.

 

Korálkovaná - děti s provázkem hledají v lese stanoviště dle předem určeného klíče. Na každém stanovišti si navléknou korálek. Počítá se čas a správné barvy korálků...

 

Král střelců - v tělocvičně RelaxCentra Sepetná se děti utkají v několika různých střeleckých disciplínách. Bude se kopat míčem na branku, střílet florbalovou hokejkou, házet létajícím talířem, gumovým kroužkem…

 

Lezecká stěna s instruktorem - láká vás lezecká stěna a nejste si jisti bezpečností? Pokud ano, přesně pro vás je určen tento program. Instruktor vše vysvětlí, bude lezce jistit a ti pak mohou bez obav otestovat svou zdatnost na lezecké stěně.

 

Lukostřelba - hojně navštěvovaná aktivita pro děti i dospělé. Máme k dispozici luky různých velikostí. Změřte síly s ostatními hosty. Na děti čeká sladkost a na dospělé specialita z Beskyd. Porsche umí řídit každý, ale trefit se do terče šípem z luku... Jak jste na tom?

 

Lysá hora v sále - prostřednictvím celoplošné hry se pokusíme vystoupat až na vrchol Lysé hory. Pomocí velké hrací kostky a obřích panáčků - turistů se budou děti pohybovat po vyznačené trase, která může vést klidně přes celý sál. Výstup nebude jednoduchý, na trase čeká mnoho záludných úkolů a překážek.

 

Lysohorské kuličky - klasická hra s velkými dřevěnými kuličkami v beskydském lese…

 

Procházka s myslivcem - vydejte se s pravým beskydským myslivcem na výpravu za poznáním po lesní stezce vedoucí přes Medvědí skálu k hospůdce U Zbuja. Během této procházky poví myslivec mnoho zajímavého ze svých každodenních návštěv lesa o zvířatech, stromech, rostlinách nebo třeba jak je to s kůrovcem v Beskydech. Vrcholová prémie může čekat v horské hospůdce U Zbuja, odkud se dá jít zpátky pěšky nebo si užít návrat 4km vyhlídkovou trasou na koloběžce. Délka pěšího okruhu je cca 4,5 km. V případě potřeby je možné se během výpravy odpojit a vrátit se kratší trasou (3,5 km) zpátky k hotelu.

 

Procházka s průvodcem do Malenovic - vydejte se s průvodcem do Malenovic ke kostelu sv. Ignáce z Loyoly, kde se nachází také vyhlídka a poblíž restaurace a hřiště pro děti. Trasa zpět vede po medvědí stezce přes sjezdovku kolem památného tisu červeného s obvodem 481 cm. Délka okruhu je 11 km (možnost zkrácení trasy).

 

Promítání pohádky - budeme promítat v sále hotelu Sepetná. Děti si budou moci odhlasovat, na co se chtějí podívat. A rodiče si mohou dát v klidu sklenici vína v restauraci…

 

Puzzliáda - v sále bude k dispozici několik různých mini krabiček stavebnic “puzzle”, které si děti vyberou a budou se je snažit co nejrychleji postavit. Soutěžit mohou jednotlivci nebo týmy.

 

Segway - dvoukolová terénní vozítka segway X2 jsou geniálním vynálezem a poutají pozornost všude, kde se objeví. V rámci animačního programu si můžete vozítka vyzkoušet pod dohledem instruktorů. Kontrolou technické zdatnosti projdete, když bezchybně projedete připravený slalom. Tyto jízdy na segway vozítkách budou vždy probíhat na hřišti před penzionem Sluníčko.

 

Světlušky - říká se, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Ale není třeba se bát, na cestu budou všem odvážným  svítit barevná světýlka.

 

Šamanský oheň s bubny - jeden z nejnavštěvovanějších večerních programů. Jste zváni k ohni, kde si zabubnujete na bubínky s šamanem. Ten v závěru sám zahraje třeba na karibský buben, grumle nebo didgeridoo! Vše si mohou děti i dospělí vyzkoušet. Pro všechny připravíme špekáčky, bodla, chléb a zajistíme pitný režim. Nenechte si tento večer ujít!

 

Testování elektrokol - vyzkoušejte kvalitní elektrokola značky KTM, která zvládnou jízdu až na Lysou horu. Elektrokola je možné si také rezervovat k výletu v půjčovně RC Sepetná.

 

Večer stolních her - přijďte se do sálu pobavit a vyzkoušet různé hry, které jste třeba ještě nehráli. Animátoři vše ukážou a vysvětlí. Hry pak bude možné si zapůjčit v recepci.

 

Výlet za tajemstvím páry s průvodcem - procházka s nádhernými výhledy vede po červené Krkavčí stezce směrem k přehradě Šanci a poté se vrací do obce k mostu přes řeku. Součástí výletu bude připomenutí míst, kde kdysi jezdil parní vlak z Ostravice až do Bílé. Doplnění energie může nabídnout Beskydský pivovárek nebo další místa v obci. Délka okruhu je 7,5 km.

 

Výprava za pokladem zbojníků - dle postupně plněných úkolů se snaží zbojníci najít správnou cestu k pokladu,který je ukrytý v horách. Délka výpravy je 3 km.

 

Výprava za zmrzlinou - v Beskydech je mnoho krásných hor a hřebenových tras. Turistickým magnetem je bezpochyby Lysá hora. Ale také v údolích se nachází mnoho zajímavých míst, která mají své kouzlo. Okružní výprava s průvodcem vede po místních stezkách kolem daňčí obory, Bezručova srubu přes Peřeje (PP Koryto řeky Ostravice) s cílem v amfiteátru dřevěných soch v obci. Na trase je možnost občerstvení v některé z hospůdek. Nedaleko "Peřejí" je na čepu vynikající točená zmrzlina, která se může stát motivační podvrcholovou prémií. Část trasy vedoucí kolem řeky Ostravice nabízí klid, stín a uklidňující bublání vody. Dle zájmu může skupina jet 1 zastávku vlakem z „Ostravice zastávka“ do Ostravice. Délka okruhu je 5-6 km.

 

Výstup na Lysou horu s průvodcem - zájemci o nevšední výstup na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd se vydají s průvodcem směrem k Lysé hoře (1 323 m n. m.). Během trasy poví průvodce zajímavosti z okolí Lysé hory a za správně zodpovězené soutěžní dotazy předá úspěšným účastníkům výpravy náležitou odměnu. Délka okruhu je 12 km.

 

Výtvarné programy pro děti - v sále hotelu vyrobí animátoři s dětmi ovečky, odznaky, sluníčka a rodiče mohou využít čas k posezení v restauraci. Součástí programu budou speciální obtisky na textil. Tričko k tomuto účelu bude možné si zakoupit, ale doporučujeme si vzít své tričko.

 

Záhada hlavolamů - vyzkoušejte v sále různé hlavolamy, které vám snad nepolámou hlavu

 

Zapeklité tvary čarodějky Hany - na děti čeká několik záludných úkolů, které má na svědomí čarodějnice Hana. Různé tvarované dřevěné kostky budou mít děti za úkol vložit co nejrychleji do patřičných otvorů, poté přijdou o zrak a soutěže budou mnohem těžší…

 

Zbojnické hry v lese - skupina zbojníků se vydá s animátorem na krátkou výpravu (1 km), během které budou plnit různé dovednostní úkoly…

 

Zbojníček Pacholíček - zahrajte si legendární hru “Smolíček Pacholíček” v beskydské maxi verzi

 

Změna programu vyhrazena. V jednotlivých týdnech se může skladba programů lišit.

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome