Aktuality
03 únor

Jak dopadla akce "Každá ovečka se počítá"?

Jak dopadla akce "Každá ovečka se počítá"?

Charitativní akce "Každá ovečka se počítá" byla úspěšná, Aleš Křenek a jeho kamarádi z Handicap centra Škola života o.p.s. obdrží pomůcky a pojedou na Lysou horu! Lidé darovali mnoho oveček vyrobených z různých materiálů. Mezi nejkrásnější a nejmilejší výtvory patřily háčkované ovce. Autorka ovečky s růžovou čepicí získala v soutěži nejvíce hlasů a vyhrála pobyt v RC Sepetná.

První ročník charitativní akce Každá ovečka se počítá pořádaný RC Sepetná pod záštitou Handicap centra Škola života Frýdek-Místek o.p.s. se vydařil. Do soutěže bylo zasláno 78 ručně vyrobených soutěžních oveček a celkově přišlo na 200 výtvorů z papíru, vosku, mýdla, keramiky či vlny. 

Během adventního bazaru (5.-6.12.2015) lidé koupí vyrobených oveček přispívali na kreslící pomůcky a autobusový výlet na Lysou horu pro Aleše Křenka a jeho kamarády ze stacionáře Handicap centra Škola života ve Frýdku-Místku. Vybráno bylo více, než se očekávalo. Velký podíl na úspěchu akce má příspěvek pana Josefa Hájka, který věnoval částku 10 000 Kč na autobusový výlet. 

Foto vyhlášení soutěže

Hodnocení projektu pořadatelkou a současně majitelkou RC Sepetná Ing. Kateřinou Slivoníkovou

"Celkově hodnotím akci jako velmi úspěšnou. Do dnešního dne jsme prodejem oveček pro Aleše a jeho kamarády získali 20 928 Kč a doufáme, že částka ještě trochu naroste. Ovečky, které zatím nenašly svého majitele, jsou dále k dispozici na recepci hotelu. Už v průběhu soutěže jsem byla příjemně překvapena aktivitou lidí, kteří zasílali téměř denně vlastnoručně vyrobené ovečky z různých materiálů. Přišla nám spousta nádherných háčkovaných ovcí, keramické hrníčky, svíčky a také výtvory žáků ze škol v Čeladné či z Frýdku-Místku. Ráda bych vyzdvihla dobrý skutek pana Josefa Hájka, který sám věnoval nemalou částku na autobusový výlet. Je to obdivuhodné a je vidět vidět, že se stále najdou dobří lidé s otevřeným srdcem. Jsem potěšena, že můžeme přispět svými aktivitami na dobrou věc. V budoucnu se budeme snažit zrealizovat další ročník akce Každá ovečka se počítá. Děkuji za perfektní organizaci Ing. Janě Ehnes, ředitelce RC Sepetná a Mgr. Tomáši Lokšovi, animátorovi RC Sepetná , kteří byli duší tohoto prvního ročníku. Také děkujeme panu Hájkovi, soutěžícím,hlasujícím a všem , kteří tuto charitativní akci podpořili."

Výherkyní hlasovací soutěže o nejhezčí vyrobenou ovečku se stala paní Monika Friedlová z Dobré, která získala 618 hlasů. Poukaz na víkendový pobyt předal výherkyni osobně ředitel RC Sepetná pro strategii, Mgr. Vít Březina.

Rádi bychom také poděkovali firmám eABM, MamiArt, Amidis, které tuto akci podpořily vytvořením webu a grafickými pracemi.

 

Více informací o 2. ročníku akce, který právě probíhá

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome