Aktuality
22 březen

Velký jarní úklid Beskyd

Velký jarní úklid Beskyd

I letos se bude RC Sepetná 8. května podílet na již 4. ročníku nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech. Pytle na směsný odpad budeme všem dobrovolníkům rozdávat na jednom z 8. výchozích míst - u transformátoru pod LH. Zároveň poskytneme spolku Čisté Beskydy, který celou akci pořádá, zázemí pro společné setkání dobrovolníků tentokrát v duchu táboráku v areálu penzionu Sluníčko.

Přijďte poděkovat horám

Sběrná místa budou otevřena od 9 do 14 hodin. Jedním ze sběrných míst, jak už bylo zmíněno, je stánek na parkovišti u transformátoru poblíž Sepetné v Ostravici, kde společně zahájíme jarní úklid Beskyd. Zájemci si zde budou moci vyzvednout černé pytle na směsný odpad a žluté pytle na plast a také je zde následně odevzdávat. Pro všechny účastníky jarního úklidu budou připraveny zdarma teplé i studené nápoje.

Pro milovníky běhu budou připraveny tři lehké tréninkové běžecké trasy pod dohledem elitních běžců a reprezentantů. Společný trénink s pytli v ruce má poukázat na vznik myšlenky celé této akce, jelikož za jejím zrodem stáli právě běžci, kteří na místo výhledů potkávali na trasách odpadky všech druhů.

After party

Poté, co se sběrná místa uzavřou, jsou všichni zváni na příjemné posezení kolem táboráku v areálu koupaliště penzionu Sluníčko, kde bude připraven bohatý hudební program s českými nejen folkovými muzikanty a již od 14 hodin zpestří odpoledne dva interpreti, kteří plní česká rádia a nyní i držitelé ceny Anděl - Mirai Navrátil s kapelou Mirai a David Stypka. V rámci odpoledne proběhne taky losování cen v rámci tomboly, soutěž o nejkurióznější nález nebo fotosoutěž.

Těšíme se na vás

Pokud byste chtěli pomoct horám (ale i sami sobě, pokud na hory chodíte), máte jedinečnou příležitost. Zvláště po zimě vídáme více než barvy přírody různobarevné odpadky, obaly a jiný nepořádek, který v přírodě nemá co dělat! Těšíme se na vaši účast.

Více informací o akci naleznete na stránkách organizátorů - www.cistebeskydy.cz.

Rezervace
Nemáte kompatibilní prohlížeč

Váš prohlížeč je příliš zastaralý, prosím použijte modernější prohlížeč nebo jsi nainstalujte například: Google Chrome